Alternatywna poduszka przeciwodleżynowa

Aby zapobiegać powstawaniu plam uciskowych lub je leczyć, należy zmieniać punkty nacisku pod ciałem. W tym celu można zastosować poduszkę o zmiennym nacisku. Zmienną poduszkę przeciwodleżynową stosuje się głównie u osób, które już mają odleżyny lub u których istnieje duże ryzyko ich powstania, na przykład dlatego, że dana osoba przez długi czas jest przykuta do wózka inwalidzkiego.

Napęd za pomocą pompy powietrznej

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości technologii ta poduszka zapobiega powstawaniu odleżyn. Komórki powietrzne są napędzane przez pompę powietrzną, która napełnia je powietrzem, a następnie wypuszcza je z powrotem. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w organizmie. Jeśli nadal chcesz wychodzić na zewnątrz, możesz wybrać poduszkę przeciwodleżynową z pompką na baterie. Ten typ poduszki jest często stosowany w domach opieki, ale może być również idealnie wykorzystany w warunkach domowych. Często systemy te są refundowane przez kasy chorych lub istnieje możliwość wypożyczenia takiej poduszki. Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Kontakt

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach przeciwodleżynowych przeznaczonych dla pacjentów siedzących, leżących, pozycjonowanych i przemieszczających się? Przeczytaj więcej lub skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.