Zapobieganie odleżynom u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

Miejsce do siedzenia, które omówimy bardziej szczegółowo w tym blogu, jest obszarem wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o powstawanie odleżyn. Zapobieganie powstawaniu odleżyn u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ma zatem wysoki priorytet. Dlaczego? Wyjaśnimy to poniżej. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją środki pomocnicze, które pomagają zapobiegać odleżynom. W przypadku ran, które już powstały, produkty przeciwodleżynowe mogą pomóc w stymulowaniu gojenia. Aby właściwie podejść do problemu, potrzebna jest wiedza. Dlatego w tym blogu przedstawimy informacje na temat odleżyn, jak powstają i co można z nimi zrobić. Czytaj dalej!

Niebezpieczeństwo powstawania odleżyn

Niebezpieczeństwo odleżynOdleżyny są niebezpieczne. Na początku nie od razu, ale w zaawansowanym stadium odleżyna jest otwartą raną. Wiąże się to z niebezpieczeństwem zakażenia. Ponadto rany mogą poważnie utrudniać prawidłowy przepływ krwi.

Zapobieganie przesiadywaniu osób na wózkach inwalidzkich
Zapobieganie powstawaniu odleżyn u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich musi być jednym z priorytetów!

Kiedy dochodzi do powstania odleżyn?

Odleżyny powstają w wyniku długotrwałego i intensywnego nacisku na daną część ciała. Im dłuższy lub silniejszy ucisk, tym szybciej powstają poważne rany. Nie wszystkie odleżyny są równie poważne. Jeśli problem zostanie rozpoznany stosunkowo wcześnie, można wiele z nim zrobić. W przypadku zaawansowanej postaci odleżyn powrót do zdrowia trwa dłużej, co jest logiczne. Bos Medical International jest przekonany, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Osoby narażone na odleżyny

Aby zdusić odleżyny w zarodku, trzeba wiedzieć, kto jest na nie szczególnie podatny. Dzięki tej wiedzy można nawet działać zapobiegawczo, aby uniknąć odleżyn. Kto jest zagrożony? Są to osoby, które spędzają dużo czasu w tej samej pozycji. Do grupy ryzyka należą osoby obłożnie chore lub osoby, które dużo siedzą. W pozycji siedzącej lub leżącej przez dłuższy czas różne części ciała są narażone na ucisk. Po pewnym czasie w tych miejscach mogą pojawić się odleżyny.

Powierzchnia siedziska jako obszar ryzyka powstawania odleżyn

Pośladki są przykładem obszaru wysokiego ryzyka. Kości, takie jak kość ogonowa, znajdują się w tym obszarze blisko skóry. Jest to cecha charakterystyczna dla miejsc o podwyższonym ryzyku. Z tego samego powodu biodra, pięty i tył głowy są również miejscami o podwyższonym ryzyku. Wiele osób siedzi bez specjalnych poduszek, co może prowadzić do powstania odleżyn.

Osoby, które długo siedzą, powinny zwracać uwagę na zapobieganie powstawaniu odleżyn. Pomyślmy na przykład o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poruszają się w pozycji siedzącej. Zwłaszcza gdy praca stojąca nie jest już możliwa, osoby te spędzają większość dnia w pozycji siedzącej. Ryzyko wystąpienia odleżyn sprawia, że ta grupa osób jest bardzo podatna na ich wystąpienie.

Rozwiązania w walce z odleżynami

Problemowi temu poświęcono ostatnio więcej uwagi. Jest to dobry znak, ale nie jest to rozwiązanie problemu ran. Dzięki hurtowniom, takim jak Bos Medical International, wysokiej jakości pomoce są dostępne dla każdego. Poniżej prezentujemy najważniejszą część ich oferty: specjalne poduszki na siedziska.

Poduszki do siedzenia

Poduszki wyróżniają się materiałem, z którego są wykonane. Firma Bos Medical International oferuje poduszki wykonane z różnych materiałów:

  • Piankowa poduszka do siedzenia– poduszki piankowe są wykonane z zimnej pianki i służą jako środek zmniejszający nacisk i zapobiegający siadaniu.
  • Żelowo-piankowa poduszka do siedzenia – poduszki żelowo-piankowe zawierają część silikonową. Poprawia to komfort siedzenia. Właściwości chłodzące żelu sprawiają, że jest to dobra poduszka przeciwodleżynowa.
  • (Żelowa) poduszka powietrzna do siedzenia– poduszki powietrzne i żelowe składają się z komórek powietrznych rozmieszczonych w specjalny sposób. Komórki powietrzne rozkładają nacisk, dzięki czemu nie jest on skoncentrowany w jednym miejscu siedziska.

W sklepie internetowym można również znaleźć alternatywne poduszki do siedzenia. Charakteryzują się one innowacyjną technologią, dzięki której poduszka regularnie zmienia ciśnienie. W ofercie znajdują się również ciche pompki elektryczne, które napełniają komory powietrzne w poduszkach.

Szukasz produktów zapobiegających odleżynom?

Bos Medical International chętnie udzieli informacji na temat dostępnych możliwości. Informacje o naszych produktach można znaleźć na naszej stronie internetowej lub po prostu skontaktować się z naszym entuzjastycznym zespołem:

    Posted by