Wybór materaca przeciwodleżynowego o niskiej przepuszczalności powietrza

Materac niskociśnieniowy jest skutecznym środkiem zapobiegającym powstawaniu odleżyn. Jednak jeśli chodzi o dokonanie właściwego wyboru, masz wiele możliwości. Kiedy wybrać materac niskoemisyjny i jakie jest jego przeznaczenie? Możesz o tym przeczytać poniżej!

Co to jest materac przeciwodleżynowy o niskiej przepuszczalności powietrza?

Materac niskoemisyjny, jak sama nazwa wskazuje, wypuszcza bardzo mało powietrza. Materac niskoemisyjny jest wypełniony komórkami powietrznymi, które są nadmuchiwane za pomocą pompy elektrycznej. W komórkach znajdują się małe otwory, przez które uchodzi powietrze. Otwory są jednak tak małe, że powietrze nie może szybko zniknąć. Stąd „niska strata powietrza”.

Pompa uruchamia się automatycznie w razie potrzeby. Komórki powietrzne są zaopatrywane w nowe powietrze, jeśli przepuściły go zbyt dużo. Od tego momentu proces zaczyna się od nowa: pełne komory powietrzne powoli uwalniają powietrze, aż do osiągnięcia określonego poziomu i dodania nowego powietrza.

Komórki powietrzne są zaopatrywane w nowe powietrze, jeśli przepuściły go zbyt dużo.

Materac o niskiej przepuszczalności powietrza może być używany w różnych okresach. Zadaniem takiego materaca jest przede wszystkim zapobieganie odleżynom. Dlatego często stosuje się je jako środek zapobiegawczy.

Stały przepływ powietrza wokół ciała

Materac przeciwodleżynowy o niskiej utracie powietrza zapewnia stały przepływ powietrza wokół ciała osoby leżącej na materacu. Powietrze, które powoli wydostaje się z komórek, stale dostarcza organizmowi śpiącego świeżego powietrza. Nowe i świeże powietrze sprawia, że skóra jest w lepszym stanie. Lepsza kondycja skóry jest wynikiem skutecznej walki z dwoma zjawiskami:

Maceracja

Strumienie powietrza zapobiegają maceracji. Maceracja to zmiękczenie skóry, nazywane również uszkodzeniem spowodowanym wilgocią.

Wymazy

Przepływ powietrza zapobiega również powstawaniu przebarwień. Wykwit to wyprysk, który pojawia się, gdy skóra jest narażona na działanie ciepła, wilgoci i tarcia.

Zapobieganie maceracji i odleżynom zmniejsza ryzyko powstania odleżyn.

Opcja: praca naprzemienna
Materac o niskiej utracie powietrza firmy Bos Medical International posiada również opcję naprzemiennego rozkładania. Materace naprzemiennewywierają zmienny nacisk, dzięki czemu żadne miejsce nie jest narażone na stałe obciążenie. Naprzemienny nacisk zmniejsza ryzyko powstania odleżyn, a także pomaga w ich gojeniu. Aby uzyskać więcej informacji, należy poprosić o wycenę.

Oto, na co należy zwrócić uwagę, używając materaca o niskiej utracie powietrza

Używając materaca o niskiej utracie powietrza, należy pamiętać o kilku rzeczach.

  • Grubość dopasowanego prześcieradła może wpływać na przepływ powietrza. Chcesz ograniczyć to zjawisko w jak najmniejszym stopniu, dlatego najlepiej używaj cienkich materiałów na materac.
  • Przy stosowaniu materaca o niskiej przepuszczalności powietrza należy wziąć pod uwagę grubość prześcieradła, a także konieczność stosowania pościeli naprzemiennej. Należy zasięgnąć porady lekarza, aby ustalić, czy konieczne jest stosowanie pościeli naprzemiennej.Ogólnie rzecz biorąc, nie jest konieczne kładzenie się na łóżku naprzemiennym, jeżeli pacjent (z grupy wysokiego ryzyka wystąpienia odleżyn) nie waży więcej niż 90 kg.

Więcej informacji bez zobowiązań

Więcej informacji bez zobowiązańa Masz pytania lub chciałbyś uzyskać więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu z Bos Medical International. Chętnie pomożemy!

    Posted by