Pompka przeciwodleżynowa – cechy i charakterystyka

Materace są skuteczną bronią w walce z odleżynami. Materace naprzemienne, wraz z pompą elektryczną, zwalczają odleżyny dzięki działaniu zapobiegawczemu i leczniczemu. Jesteś ciekaw możliwości pompy elektrycznej i interesują Cię jej właściwości? Czytaj dalej!

Co to jest pompa przeciwodleżynowa?

Pompa przeciwodleżynowa to urządzenie elektryczne stosowane z materacami o naprzemiennym zastosowaniu. Materace zmiennociśnieniowe są również nazywane materacami zmiennociśnieniowymi. I to mówi dokładnie, do czego są zdolne: do regularnej zmiany ciśnienia. Dzięki temu osoba zagrożona lub pacjent nie mają długotrwałego ucisku w tym samym miejscu. Pomaga to zapobiegać powstawaniu odleżyn i sprzyja gojeniu się ran. Napędem dla zmiennego ciśnienia jest pompa elektryczna – pompa przeciwodleżynowa.

Naprzemienny materac powietrzny składa się z kilku komór. Przedziały te to komórki powietrzne. Pompa napełnia komory powietrzne. Po upływie czasu komórki powietrzne automatycznie się opróżniają. Gdy ilość powietrza spadnie do określonego poziomu, pompa automatycznie zaczyna ponownie nadmuchiwać materac. Powoduje to zmienny nacisk na ciało osoby leżącej na nim.

Właściwości pompy przeciwodleżynowej

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp. Bos Medical Internationalstara się zapewnić jak najpełniejszy wybór produktów w swojej ofercie. Obecnie dostępne są różne siłowniki elektryczne do zmiennych materaców przeciwodleżynowych. Oczywiście, każdy produkt jest inny. Każde urządzenie ma jedną lub więcej charakterystycznych cech. Niemniej jednak, przyglądając się obecnej ofercie, można dostrzec cechy uniwersalne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy pompy przeciwodleżynowej.

Monitorowanie ciśnienia w mmHg

Często na pompie można zobaczyć aktualne ciśnienie. Ciśnienie podawane jest w mmHg, co wymawia się jako milimetry rtęci. Ciśnienie jest regulowane przez samą pompę, ale dzięki wyświetlaniu ciśnienia w mmHg można je kontrolować. Co więcej, pozwala to określić, co działa, a co nie. Zbyt wysokie ciśnienie? Dzięki ciśnieniomierzowi wiadomo, jakie wartości należy utrzymywać, a jakich należy unikać. Ciśnienie jest wyświetlane między innymi w modelach ST760 i ST302.

Różne czasy cyklu

Kolejną cechą jest możliwość wyboru różnych czasów trwania cyklu. Cykl to czas potrzebny do nadmuchania i opróżnienia komór powietrznych. Jest to więc długość jednego cyklu. Można wybrać pomiędzy szybkimi i wolnymi cyklami.

Regulacja wagi

W celu uzyskania dobrego ucisku ważne jest dostosowanie masy ciała pacjenta leżącego na odleżynie. Można ustawić ciężar w zakresie od 30 do 200 kilogramów.

Różne tryby

Jest to przydatne m.in. podczas pielęgnowania pacjenta. W trybie Auto Firm materac twardnieje, dzięki czemu pielęgniarka może z łatwością obrócić osobę. Ten „tryb pielęgnacyjny” po 30 minutach automatycznie przełącza się z powrotem na tryb pierwotny, aby zapewnić pacjentowi wystarczającą ochronę przed odleżynami.

Drugim trybem jest automatyczny tryb podwójny. Umożliwia on naprzemienne stosowanie ciśnienia statycznego i zmiennego. Na przykład pompa P-16SD ma możliwość podawania ciśnienia statycznego i dynamicznego.

Alarm akustyczny i wizualny

Alarm jest sygnałem dźwiękowym i wizualnym, gdy pewne wartości nie są prawidłowe. Należy myśleć o alarmie jako o dodatkowym środku zapewniającym (przykutemu do łóżka) pacjentowi dobry zmienny nacisk przez cały czas.

Bardzo cicha praca

Sen jest ważny dla wszystkich. Jedną z najważniejszych cech pomp elektrycznych Bos Medial International jest to, że nie wydają one głośnych dźwięków. Nie powinni tego robić, ponieważ może to poważnie zakłócić odpoczynek danej osoby. Hałas emitowany przez napędy elektryczne jest mniejszy niż 28 decybeli. Wszystkie pompy, w tym modele ST105, P-16D i P-26SD, są bardzo ciche.

Waga

Waga różni się nieznacznie w zależności od pompy, ale większość pomp elektrycznych waży około 1,5 kg. Niska masa ciała zwiększa szybkość i łatwość użycia, ułatwiając opiekę nad jak największą liczbą osób. Przykładem lekkiej pompy jest pompa ST761.

Wnioski – właściwości i charakterystyka pompek przeciwodleżynowych

Szukasz wysokiej jakości produktów do zapobiegania lub leczenia odleżyn? Bos Medical International jest dostawcą produktów przeciwodleżynowychi dostarcza je klientom biznesowym. Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem danych zamieszczonych na stronie internetowej!

    Posted by