Wkładka przeciwodleżynowa z pianki żelowej

Jeśli ktoś długo siedzi na krześle lub w wózku inwalidzkim, ważne jest, aby używać dobrej (żelowo-piankowej) poduszki przeciwodleżynowej. Ponieważ na pewne części ciała wywierany jest stały nacisk, może dojść do powstania odleżyn. Zwłaszcza kość ogonowa jest miejscem wrażliwym, co może prowadzić do powstawania odleżyn. Aby móc siedzieć wygodnie i bez bólu przez długi czas, zaleca się stosowanie poduszki przeciwodleżynowej. Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Konstrukcja Żelowo-piankowa poduszka przeciwodleżynowa

Poduszka z pianki żelowej dostarczona przez Bos Medical Internationalma anatomicznie ukształtowaną część z rdzeniem z żelu silikonowego na poziomie siedziska. Anatomiczna konstrukcja zapewnia wygodną i stabilną pozycję siedzącą. Żel nie tylko zapewnia komfort, ale ma również działanie chłodzące.

Profilaktyczne stosowanie poduszki żelowo-piankowej

Ten rodzaj poduszki jest często stosowany profilaktycznie u pacjentów w szpitalach, domach opieki i w opiece domowej. Poduszka ta może być również używana przez osoby o niewielkiej masie ciała. ( < 40 kg) a siedzenie na materacach powietrznych jest często uważane za niewygodne.