Piankowa poduszka przeciwodleżynowa

W przypadku długotrwałego siedzenia na krześle lub w wózku inwalidzkim ważne jest stosowanie dobrej poduszki przeciwodleżynowej, aby zapobiec odleżynom. Stały nacisk na pewne części ciała może prowadzić do powstania odleżyn. Szczególnie kość ogonowa jest miejscem wrażliwym na powstawanie odleżyn na siedzeniu. Z tego powodu bardzo ważna jest odpowiednia poduszka przeciwodleżynowa. Umożliwia osobie chorej wygodne i bezbolesne siedzenie przez dłuższy czas bez powstawania odleżyn. Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Rodzaje piankowych poduszek przeciwodleżynowych

Istnieją różne rodzaje poduszek z pianki, które zapobiegają wiotczeniu. Firma Bos Medical International z przyjemnością doradzi Państwu, jaka poduszka będzie najbardziej odpowiednia w danej sytuacji, niezależnie od tego, czy będzie to zwykła poduszka z zimnej pianki czy poduszka wiskoelastyczna.

Profilaktyczne stosowanie poduszek z pianki

Poduszka z pianki przeciwodleżynowej jest często stosowana profilaktycznie u pacjentów w szpitalach, domach opieki i w opiece domowej. Może być również stosowany przez osoby o niskiej masie ciała (< 40 kg), dla których siedzenie na łóżkach powietrznych jest często nieprzyjemne.