Pozycjonowanie – produkty do pozycjonowania przeciwodleżynowego

Kiedy pacjenci siedzą lub leżą w tej samej pozycji przez dłuższy czas, określone punkty na ciele są poddawane większemu naciskowi niż jest to pożądane. Zwiększa to ryzyko powstania odleżyn. Również na sali operacyjnej pacjenci często leżą przez długi czas w tej samej pozycji na plecach, na boku lub na brzuchu. W takim przypadku ważne jest stabilne i wygodne ułożenie dziecka. Firma Bos Medical International oferuje szeroką gamę produktów do pozycjonowania, które mogą być stosowane przez personel medyczny w takich sytuacjach i znacznie odciążają pacjentów.

Pozycjonowanie produktów

Produkty do pozycjonowania i poduszki mają działanie odciążające i stabilizujące. Oferowane przez nas poduszki różnią się materiałem i zastosowaniem. Oferujemy poduszki pozycjonujące, od piankowych po żelowe, do jednorazowego lub wielokrotnego użytku.

Piankowe ułożenie przeciwodleżynowe

Pozycjonery piankowe są stosowane na przykład na salach operacyjnych w celu zapewnienia wygodnej pozycji twarzy. Oferujemy je z miejscem na intubację lub bez niego, do stosowania w pozycji leżącej na brzuchu. Ponadto produkty te są wysyłane próżniowo, co pozwala zaoszczędzić miejsce do ich przechowywania.

Pozycjonery Da Vinci

Nasze pozycjonery Da Vinci to poduszki używane podczas operacji robotycznych zgodnie z metodą Da Vinci. Dzięki tym pozycjonerom pacjent jest ustabilizowany w wygodnej pozycji. Powlekane, wielowarstwowe poduszki piankowe zostały opracowane we współpracy z chirurgami ze szpitala Jeroen Bosch. Pozycjonery te mają antypoślizgową stronę, która zapobiega ich przesuwaniu się, nawet w pełnej pozycji Trendelenburga. Są one wodoodporne i można je łatwo czyścić zgodnie ze standardami szpitalnymi.

Pozycjonery żelowe

Firma Bos Medical posiada również linię pozycjonerów żelowych dla pacjentów na stole operacyjnym lub do innych zastosowań. Oferujemy bardzo szeroką gamę produktów. Nasz asortyment został opracowany we współpracy z kilkoma chirurgami w Holandii i jest w pełni pokryty grubą warstwą poliuretanu. Eliminuje to ryzyko rozdarcia. Praca z poduszkami pozycjonującymi Bos Medical Internationaljest łatwa i przynosi wiele korzyści. W razie jakichkolwiek pytań, w celu uzyskania oferty lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt. Niektóre projekty możemy nawet opracować w ramach konsultacji. Zachęcamy do zadawania pytań naszym pracownikom.