Pozycjonowanie – produkty do pozycjonowania przeciwodleżynowego

Kiedy pacjent siedzi lub leży w tej samej pozycji przez dłuższy czas, jego tkanki miękkie są narażone na zwiększony ucisk. To może prowadzić do powstania odleżyn. Również na sali operacyjnej pacjenci często przebywają długo w tej samej pozycji (np. na plecach, na boku lub na brzuchu). W takim przypadku pożądane jest stabilne i wygodne ułożenie ciała. Firma Bos Medical International oferuje szeroką gamę produktów do pozycjonowania, które mogą być stosowane przez personel medyczny do zdjęcia nacisku z ciała pacjenta.

Produkty do pozycjonowania 

Produkty do pozycjonowania mają działanie odciążające i stabilizujące. Oferowane przez nas poduszki wykonano z różnych materiałów i z myślą o różnych przeznaczeniach. Wśród asortymentu znajdują się zarówno produkty jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku, wykonane między innymi z pianki lub żelu

Pozycjonery piankowe są wykorzystywane na przykład w salach operacyjnych w celu zapewnienia wygodnej pozycji głowie pacjenta. Oferujemy pozycjonery z miejscem na intubację lub bez, do stosowania w pozycji leżącej lub na brzuchu. Ponadto produkty te pakowane są próżniowo, co pozwala zaoszczędzić miejsce do ich przechowywania.

Pozycjonery Da Vincii

Nasze pozycjonery Da Vinci to poduszki używane podczas operacji robotycznych zgodnie z metodą Da Vinci. Dzięki nim pacjent jest ustabilizowany w wygodnej pozycji. Powlekane, wielowarstwowe poduszki piankowe zostały opracowane we współpracy z chirurgami ze szpitala Jeroen Bosch w Holandii. Pozycjonery od Bos Medical International zostały pokryte materiałem antypoślizgowym, który zapobiega przesuwaniu się, nawet w pełnej pozycji Trendelenburga. Ponadto są wodoodporne i łatwe w czyszczeniu.

Pozycjonery żelowe

Firma Bos Medical posiada linię pozycjonerów żelowych, z których można korzystać zarówno na oddziałach anestezjologicznych, jak i podczas domowej opieki. Oferujemy bardzo szeroką gamę produktów żelowych. Nasz asortyment został opracowany we współpracy z chirurgami w Holandii i jest w pełni pokryty grubą warstwą poliuretanu. To eliminuje ryzyko rozdarcia. Praca z poduszkami pozycjonującymi Bos Medical International jest łatwa i przynosi wiele korzyści. W razie jakichkolwiek pytań, a także w celu uzyskania oferty lub dodatkowych informacji, prosimy o kontakt. Niektóre produkty tworzymy wyłącznie na indywidualne zamówienie. Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.