Pozycjonowanie – produkty do pozycjonowania przeciwodleżynowego

Kiedy pacjenci siedzą lub leżą w tej samej pozycji przez dłuższy czas, określone punkty na ciele są poddawane większemu naciskowi, wykraczającemu ponad normę. Zwiększa to ryzyko powstania odleżyn. Również na sali operacyjnej pacjenci często leżą przez długi czas w tej samej pozycji na plecach, na boku lub na brzuchu. W takim przypadku pożądane  jest stabilne i wygodne ułożenie ciała. Firma Bos Medical International oferuje szeroką gamę produktów do pozycjonowania, które mogą być stosowane przez personel medyczny, a tym samym znacznie odciążać pacjentów.

Produkty do pozycjonowania 

Produkty do pozycjonowania mają działanie odciążające i stabilizujące. Oferowane przez nas poduszki różnią się materiałem i zastosowaniem. Wśród asortymentu znajdują się zarówno produkty jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku, wykonane między innymi z pianki lub żelu

ozycjonery piankowe są wykorzystywane na przykład w salach operacyjnych w celu zapewnienia wygodnej pozycji twarzy. Oferujemy je z miejscem na intubację lub bez, do stosowania w pozycji leżącej lub na brzuchu. Ponadto produkty te pakowane są próżniowo, co pozwala zaoszczędzić miejsce do ich przechowywania.

Pozycjonery Da Vincii

Nasze pozycjonery Da Vinci to poduszki używane podczas operacji robotycznych zgodnie z metodą Da Vinci. Dzięki nim pacjent jest ustabilizowany w wygodnej pozycji. Powlekane, wielowarstwowe poduszki piankowe zostały opracowane we współpracy z chirurgami ze szpitala Jeroen Bosch w Holandii. Pozycjonery te wyposażone są w (pokrywający jedną ze stron) materiał antypoślizgowy, który zapobiega przesuwaniu się, nawet w pełnej pozycji Trendelenburga. Ponadto są wodoodporne i można je łatwo czyścić, zgodnie ze standardami szpitalnymi.

Pozycjonery żelowe

Firma Bos Medical posiada linię pozycjonerów żelowych zarówno dla pacjentów na stole operacyjnym, jak i do innych zastosowań. Oferujemy bardzo szeroką gamę tego typu produktów. Nasz asortyment został opracowany we współpracy z chirurgami w Holandii i jest w pełni pokryty grubą warstwą poliuretanu. Materiał ten eliminuje ryzyko rozdarcia. Praca z poduszkami pozycjonującymi Bos Medical International jest łatwa i przynosi wiele korzyści. W razie jakichkolwiek pytań, w celu uzyskania oferty lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt. Niektóre projekty możemy opracować w ramach konsultacji z zamawiającym. Zachęcamy do zadawania pytań naszym pracownikom.