Przydatność urządzeń wspomagających pozycjonowanie w przypadku odleżyn

Odleżyny to dolegliwość, która może przytrafić się każdemu. Odleżyny są często spotykane u pacjentów przykutych do łóżka. Odleżyny mogą również wystąpić u osób, które dużo siedzą. Taka rana jest spowodowana uciskiem na część ciała. Niestety, wiąże się to z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia. Na tym blogu omówiono, w jaki sposób produkty do pozycjonowania pomagają zapobiegać odleżynom i leczyć je.

Jak powstaje odleżyna?

Odleżyna jest spowodowana długotrwałym uciskiem na ciało. Jeśli miejsce na ciele jest narażone na długotrwały ucisk, mogą powstać rany. Oczywiście duże (otwarte) rany nie są widoczne od razu. Odleżyny – medyczny termin określający to zjawisko – zaczynają się od czerwonej plamki. Zazwyczaj czerwona plamka nie znika szybko. Jeśli ucisk będzie się utrzymywał, z czasem może powstać rana. Te otwarte rany niosą ze sobą ryzyko zakażenia i mogą powodować silny ból, ponieważ przepływ krwi jest zaburzony.

Gdzie powstaje odleżyn?

Miejsca przy kości, położone blisko skóry, są obszarami wysokiego ryzyka. Przykładami miejsc o podwyższonym ryzyku są ramiona, łokcie, pośladki i tył głowy. Miejsca te są szczególnie podatne na powstawanie odleżyn, ponieważ kość znajduje się stosunkowo blisko skóry.

Zapobieganie i leczenie odleżyn

Należy zrobić wszystko, aby wyleczyć odleżyny. Równocześnie jednak chcemy podkreślić banalne powiedzenie: lepiej zapobiegać niż leczyć. Mając to na uwadze, firma Bos Medical International wprowadza na rynek różnego rodzaju produkty, które pomagają zapobiegać i leczyć odleżyny.

Przeczytaj też: Jak działają pomoce przeciwodleżynowe?

Produkty zapobiegające powstawaniu odleżyn

Istnieją różnego rodzaju produkty zapobiegające powstawaniu odleżyn. Pomyślmy na przykład o materacach i poduszkach. Specjalne materace lub poduszki rozkładają nacisk na całe ciało, dzięki czemu nacisk jest mniej skoncentrowany.

Niektóre produkty są bardziej zaawansowane niż inne. Na przykład w naszym sklepie internetowym dostępne są poduszki przeciwodleżynowe, które wykorzystują pompę do całkowicie automatycznej zmiany nacisku.

Dzięki szerokiej gamie oferowanych produktów niezliczone rzesze ludzi mogą leczyć odleżyny lub im zapobiegać. Niestety, materac lub poduszka nie zawsze pomagają w wystarczającym stopniu. Osoby, które muszą dużo leżeć, czasami nadal cierpią na odleżyny. Specjalnie dla tych osób istnieją produkty do pozycjonowania.

Produkty do pozycjonowania w przypadku odleżyn

Bos Medical International rozróżnia trzy rodzaje produktów do pozycjonowania. Każda kategoria ma unikalne cechy i jest odpowiednia do konkretnej sytuacji.

  • Formy do pianki
  • Pozycjonery Da Vinci
  • Formy żelowe

Materiały, z których wykonano piankę i żel, zapewniają wysoki stopień komfortu. Produkty do pozycjonowania są dostępne dla różnych części ciała, w tym dla głowy i ramion. Są to obszary wysokiego ryzyka, dlatego ważne jest, aby mieć produkty przeznaczone dla nich. Dzięki tym produktom można zapobiegać powstawaniu odleżyn i leczyć je.

Pozycjonery Da Vinci zostały opracowane wspólnie z lekarzami. Łatwe do czyszczenia formy składają się z kilku warstw pianki i są wodoodporne dzięki specjalnej powłoce. Z jednej strony są one również pokryte materiałem antypoślizgowym, co zapobiega ich ślizganiu się.

Dzięki tym produktom części ciała są dobrze chronione przed odleżynami. Ponadto formy pozycjonujące chronią przed odleżynami w taki sposób, że można im zapobiegać. Jeśli rany już powstały, produkty z naszego sklepu internetowego pomogą w leczeniu odleżyn:

Potrzebujesz porady?

Chcesz uzyskać poradę, jaki typ urządzenia jest najodpowiedniejszy? Następnie skontaktuj się z naszymi specjalistami, wypełniając formularz kontaktowy:

    Posted by