Kiedy należy stosować piankowy materac przeciwodleżynowy?

Materace odgrywają ważną rolę w gamie produktów przeciwodleżynowych. Specjalny materac może być pomocny w zapobieganiu i leczeniu odleżyn. Może również skutecznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia po wystąpieniu odleżyn. Oczywiście, materac nie jest odpowiedni dla każdego. Dlatego na tym blogu odpowiadamy na pytanie: kiedy należy wybrać piankowy materac przeciwodleżynowy? Jesteś ciekawy odpowiedzi? Czytaj dalej!

Co to jest piankowy materac przeciwodleżynowy?

Materac przeciwodleżynowyto materac przeznaczony dla osób z odleżynami lub podatnych na odleżyny. Materace są wykonane z pianki, zwanej również pianką z pamięcią lub zimną pianką. Materiał ten ma pozytywny wpływ na rozkład punktów nacisku na ciało. Odleżyny powstają w miejscach, w których przez dłuższy czas wywierany jest duży nacisk. Materace zapewniają równomierny nacisk, dzięki czemu żadne konkretne miejsce nie jest obciążone. Idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Ponadto pianka reaguje na ciepło ciała.

Rozpoznawanie odleżyn i zapobieganie im

Wielkość i masa ciała

Materace przeciwodleżynowe mają takie same wymiary jak zwykłe materace. Zwiększa to możliwości jego zastosowania na przykład w szpitalach lub instytucjach opieki. Istnieją różne rodzaje pianek. Jeden rodzaj jest trudniejszy od drugiego. Masa ciała w dużym stopniu decyduje o tym, jaki materac jest odpowiedni dla danego pacjenta. Jeśli znasz wagę danej osoby, możesz na jej podstawie określić, jaki materac będzie odpowiedni. Oczywiście istotną rolę odgrywa również ryzyko powstania odleżyn. W celu uzyskania informacji o produktach prosimy o niezobowiązującą wycenę.

Jaki jest cel takiego materaca?

W jakim celu stosuje się piankowy materac przeciwodleżynowy? Stosowanie piankowego materaca przeciwodleżynowego ma dwa cele. Materac stosuje się, gdy istnieje duże ryzyko powstania odleżyn lub gdy występują już odleżyny.

Działanie prewencyjne

Po pierwsze, materac ma działanie prewencyjne. Osoby, które dużo leżą, mają zwiększone ryzyko wystąpienia odleżyn. W takich przypadkach rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego materaca. Jeśli nacisk jest mniejszy, prawdopodobieństwo powstania odleżyn jest mniejsze.

Stymulowanie regeneracji

Odleżyna ma różne fazy. Na początku zaczyna się „niewinnie” od czerwonej plamki, ale po pewnym czasie może przekształcić się nawet w otwartą ranę. Tego typu rany są podatne na zakażenia i mogą hamować przepływ krwi. Mając to na uwadze, należy zrobić wszystko, co możliwe, aby odbudować rany. Przykładem takiego rozwiązania jest materac przeciwodleżynowy. Dzięki rozłożeniu nacisku po wystąpieniu odleżyny stymuluje się powrót do zdrowia.a

Kiedy stosuje się materace przeciwodleżynowe?

Materac przeciwodleżynowy stosuje się, gdy ktoś cierpi na odleżyny lub jest podatny na powstawanie odleżyn. Wiadomo już, że materac piankowy stosuje się w celach profilaktycznych i regeneracyjnych. Jeśli ktoś spędza dużo czasu leżąc w tej samej pozycji, materac może pomóc w zapobieganiu odleżynom. Jeśli ktoś już cierpi z powodu odleżyn, materac pomaga w powrocie do zdrowia, rozkładając nacisk na całe ciało.

Skontaktuj się z nami

W międzyczasie wiele osób otrzymało pomoc w postaci specjalnego materaca. Piankowe materace przeciwodleżynowe można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Ponadto firma Bos Medical International zajmuje się również innymi produktami służącymi do zapobiegania i zwalczania odleżyn. Czy jesteś zainteresowany naszymi produktami lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach? Zapoznaj się z naszymi produktami lub skontaktuj się z nami!

    Posted by