Kiedy należy stosować naprzemienny materac przeciwodleżynowy?

Skuteczną pomocą w walce z odleżynami jest materac typu alternatywnego. Materac zmiennociśnieniowy jest również nazywany materacem zmiennociśnieniowym. Jak działa ten produkt przeciwodleżynowy? A kiedy najlepiej używać tego typu materaca? Czytaj dalej.

Co to jest materac typu alternatywnego?

Materac zmienny to materac, który zmienia nacisk. Naprzemienność wywodzi się od łacińskiego słowa „alternus”. Oznacza to „na przemian”. W materacu zmiennym nacisk zmienia się w sposób ciągły. Zmiennociśnieniowe łóżko dolne składa się z komórek powietrznych, które są nadmuchiwane lub opróżniane. Powoduje to ciągłą zmianę ciśnienia. Oczywiście, ciśnienie nie zmienia się w szybkim tempie. To uniemożliwiłoby dobry (nocny) odpoczynek. O zmienny nacisk materaca dba pompa elektryczna.

Zmiana ciśnienia za pomocą pompy

Pompka brzmi nieco kolosalnie, ale w rzeczywistości pompka jest małym urządzeniem podłączanym do materaca. W nocy należy napompować lub opróżnić poszczególne części materaca. Należy zauważyć, że pompy Bos Medical Internationalnie emitują dużego hałasu. Hałaśliwa pompa zakłóca komfort i uniemożliwia spokojny sen, dlatego też maksymalnie ograniczamy hałas wytwarzany przez pompę.

Kiedy należy stosować naprzemienny materac przeciwodleżynowy?

Naprzemienny materac przeciwodleżynowy można stosować w następujących sytuacjach:

  1. Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia odleżyn
  2. U pacjenta występują odleżyny i konieczny jest powrót do zdrowia

Materac zmiennociśnieniowy jako środek zapobiegawczy

Materac zmiennociśnieniowy jest bardzo dobrym narzędziem w walce z odleżynami. U niektórych osób występuje zwiększone ryzyko powstania odleżyn. Pomyślmy na przykład o osobach przykutych do łóżka lub osobach, które muszą dużo siedzieć. Ważne jest, aby zapobiegać powstawaniu odleżyn, ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jak wiadomo, odleżyny powstają, gdy jedna część ciała jest narażona na długotrwały ucisk. Aby temu zapobiec, nacisk musi być rozłożony na całe ciało. Materac naprzemienny rozkłada nacisk i zmienia miejsca ucisku. Dzięki temu żadna część ciała nie jest narażona na intensywny ucisk przez dłuższy czas. Zapobiega to powstawaniu odleżyn!

Zmienne dolne łóżko jako pomoc w powrocie do zdrowia

W przypadku występowania odleżyn materac zmienny może pomóc w gojeniu się ran. Pacjent cierpiący na odleżyny nie powinien leżeć na zwykłym materacu. Może to spowodować nasilenie objawów. Dlatego dobrym sposobem na stymulowanie regeneracji jest stosowanie naprzemiennych podkładów. W ten sposób ogranicza się uszkodzenia ciała, a dana osoba może powrócić do zdrowia.

Potrzebujesz porady dotyczącej produktów na odleżyny?

Naprzemienne materace przeciwodleżynowe firmy Bos Medical International zapobiegają powstawaniu odleżyn lub pozwalają na ich regenerację. Ciche pompy elektryczne w ogóle nie zakłócają snu. Zapoznaj się z naszą ofertą produktów, aby poznać możliwości lub skontaktuj się z nami!

    Posted by