Kiedy wybrać hybrydowy materac przeciwodleżynowy?

Jest to logiczne pytanie przy poszukiwaniu odpowiedniego materaca. Istnieją różne rodzaje materacy. Wynalazków wciąż przybywa, więc w nadchodzących latach z pewnością pojawią się kolejne. W dalszej części bloga wyjaśniamy, czym jest materac hybrydowy. Co to jest? Jakie są zalety materaca hybrydowego i kiedy go używać? Dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu!a

Co rozumiemy pod pojęciem materaca hybrydowego?

Materac hybrydowy to rodzaj połączenia dwóch rodzajów materacy. Jeśli połączysz materac powietrzny z materacem piankowym, otrzymasz materac hybrydowy. Nie trzeba dodawać, że nie wszystkie właściwości obu typów materacy są obecne w materacach hybrydowych. Niemniej jednak hybrydowy materac przeciwodleżynowyłączy w sobie pewne ważne właściwości pianki i powietrza.

Hybryda: połączenie powietrza i piany

Materac powietrzny ma tę wielką zaletę, że dopasowuje się do ciała użytkownika. Wgłębienia ciała są wypełniane przez powierzchnię materaca. Wynik? Dużo wsparcia. Materac powietrzny bardzo dobrze podtrzymuje ciało. Takie rozłożenie nacisku zmniejsza ryzyko powstania odleżyn. Co więcej, materac powietrzny pozostawia miejsce na osobiste preferencje. To Ty decydujesz, ile powietrza ma się znaleźć w materacu. Twardość materaca powietrznego określa się samodzielnie. Im więcej powietrza, tym twardszy materac. Dzięki temu można dostosować się do potrzeb pacjentów o większej lub mniejszej masie ciała.

Materac wykonany z pianki ma również inne zalety (zobacz też: Kiedy stosować piankowy materac przeciwodleżynowy?) Pianka ma lepsze właściwości wentylacyjne i nie zatrzymuje ciepła tak długo. Poprawia to komfort leżenia. Materac hybrydowy łączy w sobie najważniejsze zalety.

Zalety hybrydowego materaca przeciwodleżynowego

Zalety hybrydowych materacy przeciwodleżynowych firmy Bos Medical International opierają się na dwóch właściwościach: podparciu i komforcie.

Wsparcie

Czytałeś wcześniej, że materac powietrzny zapewnia wysoki stopień podparcia. Materac hybrydowy bez trudu przejmuje tę przewagę. Podparcie w jak największej liczbie miejsc zmniejsza ryzyko powstania odleżyn. Dzieje się tak dlatego, że odpowiednie podparcie nie powoduje powstawania punktów nacisku na ciało. Rozkładanie nacisku jest skutecznym sposobem zapobiegania odleżynom.

Komfort

Oprócz podparcia ważny jest również komfort leżenia. Nikt nie chce spać na materacu pozbawionym komfortu. Rozumiemy to jak nikt inny. Łóżko hybrydowe zapewnia wygodę materaca piankowego, a dobra wentylacja jest dodatkowym atutem!

Kiedy używać materaca hybrydowego?

Jeśli przyjrzysz się korzyściom, dojdziesz do wniosku, że materace hybrydowe można wykorzystać na wiele sposobów. Materac hybrydowy doskonale sprawdza się jako środek zapobiegawczy. Z tego względu może być stosowany w domu, ale także w domach opieki i innych instytucjach. Ponadto materac może być używany, gdy wystąpiły już odleżyny. Dobry materac przyczynia się do regeneracji ran!

Szukasz hybrydowego materaca przeciwodleżynowego?

Szukasz hybrydowych materaców przeciwodleżynowych, które oprócz wsparcia oferują również wysoki komfort? Firma Bos Medical International posiada w swoim sklepie internetowym różne materace hybrydowe. Więcej informacji można znaleźć w asortymencie!

    Posted by