Jak wybrać odpowiednią poduszkę przeciwodleżynową?

Wybór sprzętu medycznego jest prawdopodobnie najważniejszą bronią w walce z odleżynami. Rekonwalescencja w przypadku odleżyn może trwać długo, dlatego także w tym przypadku lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Kiedy jednak rany już się pojawią, ważne jest, aby skutecznie je zwalczać. Rany muszą mieć możliwość zagojenia się. Na szczęście na rynku dostępne są różne pomoce. Materace, poduszki, a nawet pomoce na poszczególne części ciała. W tym artykule odpowiemy na pytanie: Jak wybrać odpowiednią poduszkę przeciwodleżynową? ?

Co to jest poduszka przeciwodleżynowa?

Nazwa mówi sama za siebie: jest to poduszka przeciwodleżynowa. Odleżynom można zapobiegać i leczyć je za pomocą poduszek przeciwodleżynowych. Stosuje się je również jako środek zapobiegawczy w celu uniknięcia ran. Do wykonania poduszki przeciwodleżynowej można użyć różnych materiałów. Funkcja materiałów i zamierzony efekt odpowiednio się zmieniają. Każdy materiał ma pewne właściwości. Jeden z nich lepiej zapobiega powstawaniu ran, podczas gdy drugi stymuluje proces gojenia się ran.

Rodzaje poduszek przeciwodleżynowych

Poniżej przedstawiono szereg materiałów. Wszystkie materiały mają określony charakter. Wybierając poduszkę, najlepiej zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Mając tę wiedzę w kieszeni, można sprawdzić, jakie są możliwości.

Poduszka piankowa

Poduszki piankowe są zwykle stosowane profilaktycznie. Poduszki mogą być na przykład odpowiednie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Częste siedzenie może prowadzić do powstawania odleżyn. Poduszki piankowe są stosowane w celu zapobiegania powstawaniu odleżyn.

Poduszka z pianki żelowej

Poduszka żelowo-piankowa jest bardzo podobna do wspomnianej wcześniej poduszki piankowej. Różnica tkwi w rdzeniu. Rdzeń poduszki żelowo-piankowej jest wykonany z silikonu. Pianka znajduje się na krawędziach poduszki. Poduszka ta jest również odpowiednia do zapobiegania powstawaniu ran.

Alternatywna poduszka

Poduszka ta jest również nazywana poduszką zmiennociśnieniową. A nazwa ta mówi wszystko o najważniejszej właściwości poduszki. Poduszka zmienia nacisk za pomocą zaawansowanej technologii. Pęcherzyki powietrza w poduszce są nadmuchiwane przez pompę – lub nie – co powoduje powstanie zmiennego ciśnienia.

Żelowa poduszka powietrzna

Żelowa poduszka powietrzna składa się z kilku komór. Komórki te są wypełnione żelem i powietrzem. Zadaniem żelu jest utrzymywanie temperatury ciała. Obudowa komórek, tj. zewnętrzna warstwa poduszki, jest wykonana z alternatywnej sztucznej skóry.

Pompy do poduszek przeciwodleżynowych

Do poduszek z powietrzem zmiennym i żelowych wymagane są specjalne pompy. Pompy te dostarczają do poduszek odpowiednią ilość powietrza. Firma Bos Medical International umieściła w swoim sklepie internetowym kilka pomp. Jakie są zalety tych pomp? Są one wysokiej jakości! Jest to bardzo skuteczny sposób na zwalczanie ran. Ponadto pompy pracują bez nadmiernego hałasu. Pompy emitują mniej niż 28 decybeli!

Pomoc na wybór

Het is belangrijk om te kiezen voor het juiste kussen. Dat is in iedere situatie verschillend. Het is daarom goed om hierover contact op te nemen met onze specialisten. Vul daarom gerust ons contactformulier in:

    Posted by