Baza wiedzy

Baza wiedzy – informacje o odleżynach

Witamy w bazie wiedzy Bos Medical International! Tutaj dzielimy się najnowszymi informacjami na temat odleżyn oraz urządzeń ciśnieniowych. W ten sposób chcemy zapewnić osobom zajmującym się leżącymi pacjentami dostęp do właściwych informacji, a także wspierać je w zdobywaniu aktualnej wiedzy. Jeśli to możliwe, podajemy źródła i odsyłamy do innych ciekawych stron internetowych bądź punktów infromacyjnych. Jeśli masz jakieś pytanie, skontaktuj się z nami!

Ostatnie artykuły

 • Jak można rozpoznać odleżyny i jak im zapobiegać?
  Odleżyny lub odleżyny mogą być bardzo bolesne i niebezpieczne. Najczęściej występują one u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i u pacjentów przykutych do łóżka. Bardzo ważne jest szybkie wykrycie i leczenie odleżyn, aby zapobiec dalszym zakażeniom. Jak można rozpoznać odleżyny i jak im zapobiegać? W tym artykule dowiesz się o tym i poznasz niektóre … Czytaj więcej.
 • Jak wybrać odpowiedni materac przeciwodleżynowy?
  Materac przeciwodleżynowy przynosi ogromną ulgę osobom przykutym do łóżka. Stosowanie takich środków pomocniczych zapobiega powstawaniu odleżyn spowodowanych tarciem lub ścieraniem. Zapobiega to nadmiernemu szczypaniu skóry. Istnieje jednak wiele możliwości wyboru materacy, ale jak wybrać odpowiedni materac przeciwodleżynowy? Materac jako wyrób medyczny Używanie odpowiedniego wyrobu medycznego może znacznie poprawić jakość życia pacjentów. Pomyślmy na przykład o … Czytaj więcej.
 • Jak działają pomoce przeciwodleżynowe?
  Odleżyny mogą być spowodowane długotrwałym naciskiem na daną część ciała. W zależności od czasu trwania i stopnia ucisku może to prowadzić do powstania głębokich ran. Zjawisko to nie należy do rzadkości. Na szczęście odleżynom można zapobiegać. Wynika to z istnienia pomocy przeciwodleżynowych. Co to jest odleżyna? Co można z tym zrobić? Jak działają pomoce przeciwodleżynowe? … Czytaj więcej.
 • Jak wybrać odpowiednią poduszkę przeciwodleżynową?
  Wybór sprzętu medycznego jest prawdopodobnie najważniejszą bronią w walce z odleżynami. Rekonwalescencja w przypadku odleżyn może trwać długo, dlatego także w tym przypadku lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Kiedy jednak rany już się pojawią, ważne jest, aby skutecznie je zwalczać. Rany muszą mieć możliwość zagojenia się. Na szczęście na rynku dostępne są różne pomoce. Materace, … Czytaj więcej.
 • Przydatność urządzeń wspomagających pozycjonowanie w przypadku odleżyn
  Odleżyny to dolegliwość, która może przytrafić się każdemu. Odleżyny są często spotykane u pacjentów przykutych do łóżka. Odleżyny mogą również wystąpić u osób, które dużo siedzą. Taka rana jest spowodowana uciskiem na część ciała. Niestety, wiąże się to z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia. Na tym blogu omówiono, w jaki sposób produkty do pozycjonowania pomagają zapobiegać … Czytaj więcej.
 • Kiedy należy stosować piankowy materac przeciwodleżynowy?
  Materace odgrywają ważną rolę w gamie produktów przeciwodleżynowych. Specjalny materac może być pomocny w zapobieganiu i leczeniu odleżyn. Może również skutecznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia po wystąpieniu odleżyn. Oczywiście, materac nie jest odpowiedni dla każdego. Dlatego na tym blogu odpowiadamy na pytanie: kiedy należy wybrać piankowy materac przeciwodleżynowy? Jesteś ciekawy odpowiedzi? Czytaj dalej! … Czytaj więcej.
 • Kiedy wybrać hybrydowy materac przeciwodleżynowy?
  Jest to logiczne pytanie przy poszukiwaniu odpowiedniego materaca. Istnieją różne rodzaje materacy. Wynalazków wciąż przybywa, więc w nadchodzących latach z pewnością pojawią się kolejne. W dalszej części bloga wyjaśniamy, czym jest materac hybrydowy. Co to jest? Jakie są zalety materaca hybrydowego i kiedy go używać? Dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu!a Co rozumiemy pod pojęciem … Czytaj więcej.
 • Kiedy należy stosować naprzemienny materac przeciwodleżynowy?
  Skuteczną pomocą w walce z odleżynami jest materac typu alternatywnego. Materac zmiennociśnieniowy jest również nazywany materacem zmiennociśnieniowym. Jak działa ten produkt przeciwodleżynowy? A kiedy najlepiej używać tego typu materaca? Czytaj dalej. Co to jest materac typu alternatywnego? Materac zmienny to materac, który zmienia nacisk. Naprzemienność wywodzi się od łacińskiego słowa „alternus”. Oznacza to „na przemian”. … Czytaj więcej.
 • Wybór materaca przeciwodleżynowego o niskiej przepuszczalności powietrza
  Materac niskociśnieniowy jest skutecznym środkiem zapobiegającym powstawaniu odleżyn. Jednak jeśli chodzi o dokonanie właściwego wyboru, masz wiele możliwości. Kiedy wybrać materac niskoemisyjny i jakie jest jego przeznaczenie? Możesz o tym przeczytać poniżej! Co to jest materac przeciwodleżynowy o niskiej przepuszczalności powietrza? Materac niskoemisyjny, jak sama nazwa wskazuje, wypuszcza bardzo mało powietrza. Materac niskoemisyjny jest wypełniony … Czytaj więcej.
 • Zapobieganie odleżynom w domach opieki
  Temat odleżyn jest bardzo aktualny w domach opieki. To dobrze, ponieważ ryzyko zachorowania wśród osób starszych jest szczególnie wysokie. Fakt, że poświęca się temu uwagę, nie oznacza jednak, że wprowadza się skuteczne rozwiązania. I to jest właśnie to, czego potrzebujemy, ponieważ odleżynom można zapobiegać i je leczyć. Aby zapobiec powstawaniu paskudnych odleżyn, można stosować środki … Czytaj więcej.
 • Zapobieganie odleżynom w przypadku długotrwałego leżenia
  Osoby, które dużo leżą, są szczególnie podatne na powstawanie odleżyn. Dlatego bardzo ważne jest zapobieganie powstawaniu odleżyn u osób leżących przez dłuższy czas. Szczególnie w przypadku osób obłożnie chorych należy szukać środków pomocniczych zapobiegających powstawaniu odleżyn. W poniższym blogu zajmiemy się pytaniem, jak można to zrobić. Jesteś ciekaw istniejących rozwiązań? Czytaj dalej! Kiedy powstają odleżyny? … Czytaj więcej.
 • Zapobieganie odleżynom u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
  Miejsce do siedzenia, które omówimy bardziej szczegółowo w tym blogu, jest obszarem wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o powstawanie odleżyn. Zapobieganie powstawaniu odleżyn u osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ma zatem wysoki priorytet. Dlaczego? Wyjaśnimy to poniżej. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją środki pomocnicze, które pomagają zapobiegać odleżynom. W przypadku ran, które już powstały, … Czytaj więcej.
 • Zapobieganie powstawaniu odleżyn w szpitalach
  Można by pomyśleć, że w szpitalach nie ma problemu z odleżynami. Szpitale to miejsca, w których wiedza medyczna jest wystarczająca, aby zapobiegać odleżynom. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Błędne jest jednak przekonanie, że szpitale są wolne od odleżyn. Z wielu badań wynika, że odleżyny pojawiają się regularnie u pacjentów szpitali. Dlatego w tym blogu skupiamy … Czytaj więcej.
 • Różnica między profilaktycznymi i leczniczymi materacami przeciwodleżynowymi
  W szerokim asortymencie materacy specjalnych można nie dostrzec przysłowiowego drewna. Dlatego poniżej znajduje się opis materacy, które mogą pomóc w walce z odleżynami. Czy wiesz, że materac przeciwodleżynowy może pomóc w zapobieganiu i leczeniu odleżyn? W tym celu stosuje się różne materiały i techniki. Ale jak to działa i co nauka ma do powiedzenia na … Czytaj więcej.
 • Pompka przeciwodleżynowa – cechy i charakterystyka
  Materace są skuteczną bronią w walce z odleżynami. Materace naprzemienne, wraz z pompą elektryczną, zwalczają odleżyny dzięki działaniu zapobiegawczemu i leczniczemu. Jesteś ciekaw możliwości pompy elektrycznej i interesują Cię jej właściwości? Czytaj dalej! Co to jest pompa przeciwodleżynowa? Pompa przeciwodleżynowa to urządzenie elektryczne stosowane z materacami o naprzemiennym zastosowaniu. Materace zmiennociśnieniowe są również nazywane materacami … Czytaj więcej.